Вчені вважають, що цього разу спалах супроводжувався корональним викидом маси, тому можна очікувати на появу геомагнітної бурі.
Нові відключення радіозв'язку сталися в кількох регіонах планети через черговий вибух на Сонці. Космічний апарат Solar Dynamics Observatory зафіксував появу сонячного спалаху найпотужнішого класу Х. Вибухова подія, внаслідок якої випромінювання потрапило в атмосферу Землі, сталася в тій самій сонячній плямі, що була відповідальною за появу попереднього спалаху класу Х кількома днями раніше.
Новий спалах класу Х, уже другий за тиждень, виник на Сонці в сонячній плямі AR 3738. 14 липня, як уже писав Фокус, там же сталася вибухова подія класу Х1.27. Але тепер космічний апарат NASA 16 липня зафіксував появу спалаху класу Х1.9. Ці спалахи є найпотужнішими з усіх, що виникають на Сонці.
Новий спалах класу Х спричинив вимкнення короткохвильового радіозв'язку здебільшого над Атлантичним океаном, а також на більшій частині Африки, Європи і в деяких частинах Північної та Південної Америки. Минулого разу радіозв'язок зник в Австралії, Південно-Східній Азії та Японії.
Сонячні спалахи є сплесками електромагнітного випромінювання, які виникають у сонячних плямах через перез'єднання ліній магнітного поля. Ці спалахи розсортовані за групами залежно від їхньої потужності. Спалахи класу X, подібні до двох цього тижня, є найпотужнішою групою, за нею йдуть групи M, C, B і А. Останні два являють собою групи найслабших спалахів. У кожної групи є номери від 1 до 10, які позначають приблизний рівень потужності спалаху.
Коли випромінювання від спалаху, яке переміщується зі швидкістю світла, а отже досягає Землі за 8-10 хвилин, потрапляє у верхню частину атмосфери нашої планети, то воно іонізує її. Таким чином ця частина атмосфери стає більш щільною. Це призводить до того, що високочастотні короткохвильові радіосигнали не можуть нормально проходити через атмосферу. Таким чином радіозв'язок або сильно погіршується, або ж взагалі перестає працювати.
Вчені, які займаються прогнозуванням космічної погоди, вважають, що разом зі спалахом класу Х1.9 із Сонця вирвався потік плазми або корональний викид маси.
Поки що складно сказати, чи вдарить він по Землі за кілька днів, адже сонячна пляма AR 3738 не повністю повернута в бік Землі. Вчені продовжать спостереження, щоб з'ясувати, чи був викид плазми і чи прямує він до нашої планети. Якщо ця плазма зіткнеться з глобальним магнітним полем Землі, то це може призвести до появи геомагнітної бурі. Враховуючи швидкість переміщення плазми, така буря може виникнути 18 або 19 липня.
Учені вважають, що сонячна пляма поступово переміщується по диску Сонця і може опинитися найближчим часом розташованою точно у напрямку до Землі. Таким чином найближчі корональні викиди маси, яку супроводжуватимуть нові спалахи з дуже активної плями, можуть вдарити по Землі.