Выбор редакции
Родина з Богодухівської громади отримала сертифікат на відновлення будинку

Родина з Богодухівської громади отримала сертифікат на відновлення будинку

Нещодавно у селищі Максимівка сталася трагедія, спричинена воєнними діями. Унаслідок пожежі одна з родин втратила житло — будинок практично повністю знищено.  Представники компанії HomeNet передали родині сертифікат на 50 000 грн для придбання будівельних матеріалів для відновлення оселі. Міський голова Володимир Бєлий висловив щир…

Діти з Богодухівської громади оздоровлюються в Карпатах

Діти з Богодухівської громади оздоровлюються в Карпатах . Нині діти з Богодухівської громади перебувають на відпочинку в оздоровчому таборі в Карпатах. У таборі відпочивають 42 дитини, які потребують особливої соціальної уваги: серед них є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти загиблих захисників і захисниць Україн…

Важливі кроки до зміцнення обороноздатності держави

Ще один важливий крок на шляху до зміцнення обороноздатності нашої держави став реальністю. 209 окремий батальйон сил територіальної оборони Збройних Сил України отримав надійний позашляховик, який суттєво підвищить мобільність та ефективність наших захисників під час виконання бойових завдань. Цей автомобіль — не просто засіб пересуван…

Минувшина Богодухівщини

Минувшина Богодухівщини

Выберите дату:
Віктор Іларіонович Івченко

Віктор Іларіонович Івченко

Віктор Іларіонович Івченко --  актор, режисер, педагог, Народний артист УРСР (1960 р.). Він  народився 27 жовтня 1912 року в місті Богодухові. Про акторську професію мріяв з дитинства, коли  разом з матінкою  відвідував богодухівський синематограф. Коли мрія здійснилася, працював у Львівському українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької, згодом…

Митрофан ХРИСТЕНКО -відомий земляк

Митрофан Трохимович Христенко – відомий український педагог – народився 1890 року в селі Семенів Яр на Богодухівщині в селянській родині. Він був найменшим у родині Трохима Христенка серед п’ятьох синів. Після навчання на вчителя у місті Богодухові був направлений вчителювати в село Сінне, де пережив усі негаразди  шкільництва при царизмі. Нарешті…

Стерте з лиця землі, але не з пам’яті людської…

Михайло Шевченко, родове коріння якого з Копанок, радо зголосився нам з коліжанкою показати Копанки. Хутір-село, якого вже немає на мапі, але який ще й досі в серцях тих, кому пощастило ходити тут босоніж…Як Ніні Петрівні і нашому поводирю. Михайло Іванович дорогою розповідав, як приблизно у 70-му він розбирав хату, де народилася його мама. На той момент у Копанках…

Леонід Миколайович Вишеславський

Леонід Миколайович Вишеславський (5 (18) березня 1914, Миколаїв — 27 грудня 2002, Київ) — український радянський поет, який писав твори російською й українською мовами, літературознавець, перекладач, педагог. Кандидат філологічних наук з 1947 року. За весь час творчої діяльності видав понад 60 книг віршів, прози та перекладів.. Твори Вишеславського перекладалися…

ВАСИЛЬ КАРАЗІН

ВАСИЛЬ КАРАЗІН (1773 – 1842)Народився в селі Кручик Богодухівського повіту Харківської губернії. Український вчений, винахідник, громадський діяч, 1805року заснував Харківський університет, ініціатор створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, реформатор, авторвідкриттів у сільському господарстві, хімії, метеорології. У своєму маєтку…

СВЯТА ДО МУЗИКИ ЛЮБОВ

Валентин Борисов народився 20 липня 1901 року в м.Богодухові в інте-лігентній родині. Батько майбутнього композитора був народним вчителем, часто виїздив на села, віддавши освітянству своє недовге трудове життя. Коли Валентинові виповнилося чотири роки, батько помер. Мати взяла на свої пле-чі виховання сина, намагаючись дати йому добру освіту і всебічні знання. Жили…

КОБЗАР ІВАН КУЧУГУРА-КУЧЕРЕНКО

Іван Іович Кучугура-Кучеренко (7 липня 1878, Мурафа, Богодухівський повіт – 24 листопада 1937, Харків) – відомий кобзар, громадський діяч, благовісник Української автокефальної церкви, Народний артист Української РСР (1925). Іван втратив зір у семирічному віці. Навчався кобзарському мистецтву спочатку у кобзаря з Мурафи Степана Бідила, а потім навчався у відомого…

РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ МАРИИ ГРИНЧЕНКО И ДОЧЕРИ НАСТИ В БОГОДУХОВ

МАРИЯ НИКОЛАЕВНА ГРИНЧЕНКО Мария Гринченко (девичья фамилия Гладилина) - выдающийся украинский педагог, просветительница, общественный деятель и писательница, жена не менее знаменитого украинского писателя, педагога, лексикографа, литературоведа, этнографа, историка и общественного деятеля Бориса Дмитриевича Гринченко. Мария Гладилина с 1871 по 1874 год училась в Богодуховской…

Жаворонки - "Маяковская кухня" подзабытых богодуховских рецептов

    Наши предки в этот день почитали всех перелетных птиц, особенно жаворонков. Хозяйки 22 марта выпекали обрядовые булочки в форме птиц. Булочки-жаворонки символизировали приход весны и прилет птиц. "Тело" булочек съедали и давали детям, а "голову" крошили в корыто для домашнего скота. В этот день призывали весну, пели по улицам…

Привіт «Маяку» і землякам із Тернополя та Львова…

У Тернополі вже дуже давно  проживає уродженка села Павлівка – Єлизавета Андріївна, якій цьогоріч виповниться…100 років!   Філолог, заслужений вчитель України. Вона – із славного хліборобського роду Шовкових, від яких, власне, і пішли всі гілки Шовкових.  -    Мій прадід – Федір Ананієвич  Шовковий,…

ЗНАМЕНИТЫЕ БОГОДУХОВСКИЕ БУБЛИКИ

Правда, богодуховские бублики, как сказал бы стилист типа Гоголя, чрезвычайно вкусные, таких бубликов, наверное, нет в какой-нибудь, скажем, Умани... Следует отметить, что знаменитыми богодуховские бублики стали задолго до написания Хвылевым Варчиной биографии. Так, видимо, исторически сложилось, что в Богодухове проживал хороший мастер-пекарь или изобретательная мастерица,…

КАК БОГОДУХОВЦЫ ЗАЩИЩАЛИ НИКОЛАЯ ХВЫЛЕВОГО

Николай Хвылевой (Николай Фитилев) - украинский прозаик, поэт, публицист - родился 13 декабря 1893 года в г.Тростянец на Сумщине. Учился-ся в Богодуховской мужской гимназии. Впоследствии работал в уездном отделе народного образования. С 1921 года жил в Харькове, активно печатался, входил во многие литературные организации. В свое время Николай Хвылевой подвергся сокрушительной…

ЗНАМЕНИТІ БОГОДУХІВСЬКІ БУБЛИКИ

Друзі, нова рубрика -для вас! Слід відзначити, що знаменитими богодухівські бублики стали задовго до написання Хвильовим Варчиної біографії. Так, мабуть , історично склалося, що в Богодухові проживав добрий майстер-пекар чи винахідлива майстриня, які створили цей кулінарний шедевр, які вклали в нього душу, створили оригінальний рецепт, який і до сьогодні залишається…

Последние новости