Выбор редакции
Спорт об’єднує. Допомога надихає.

Спорт об’єднує. Допомога надихає.

Начальник Богодухівської районної військової адміністрації Анатолій РИСЦОВ взяв участь у врученні нової спортивної форми для юних спортсменів району. Ця ініціатива стала можливою завдяки щирій підтримці друзів України з усього світу: 🔹 Альони Краснікової та ГО «Обійми» (Канада – Україна), 🔹 Пауля Хьюза та організації «H.U…

«Весна іде, красу несе…» — святковий настрій у кожному номері!

У чарівній атмосфері творчості, ніжності та весняного тепла у Комунальному закладі «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості» відбувся яскравий театралізований концерт під символічною назвою «Весна іде, красу несе, а тій красі радіє все...» Цей захід став справжнім святом для глядачів завдяки злагодженій роботі тв…

У волейболі — не лише тіло, а й характер загартовується…

Розмова з Іриною Горіною — тренеркою Богодухівської ДЮСШ. Уже не один рік у спортивному житті Богодухова яскраво звучить ім’я тренерів Ірини та Олега Горіних — наставників, які виховують покоління волейболістів у нашій громаді. Цього травня вони оголосили новий набір — і ми вирішили дізнатися більше про спортивне життя, тр…

Минувшина Богодухівщини

Минувшина Богодухівщини

Выберите дату:
Віктор Іларіонович Івченко

Віктор Іларіонович Івченко

Віктор Іларіонович Івченко --  актор, режисер, педагог, Народний артист УРСР (1960 р.). Він  народився 27 жовтня 1912 року в місті Богодухові. Про акторську професію мріяв з дитинства, коли  разом з матінкою  відвідував богодухівський синематограф. Коли мрія здійснилася, працював у Львівському українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької, згодом…

Митрофан ХРИСТЕНКО -відомий земляк

Митрофан Трохимович Христенко – відомий український педагог – народився 1890 року в селі Семенів Яр на Богодухівщині в селянській родині. Він був найменшим у родині Трохима Христенка серед п’ятьох синів. Після навчання на вчителя у місті Богодухові був направлений вчителювати в село Сінне, де пережив усі негаразди  шкільництва при царизмі. Нарешті…

Стерте з лиця землі, але не з пам’яті людської…

Михайло Шевченко, родове коріння якого з Копанок, радо зголосився нам з коліжанкою показати Копанки. Хутір-село, якого вже немає на мапі, але який ще й досі в серцях тих, кому пощастило ходити тут босоніж…Як Ніні Петрівні і нашому поводирю. Михайло Іванович дорогою розповідав, як приблизно у 70-му він розбирав хату, де народилася його мама. На той момент у Копанках…

Леонід Миколайович Вишеславський

Леонід Миколайович Вишеславський (5 (18) березня 1914, Миколаїв — 27 грудня 2002, Київ) — український радянський поет, який писав твори російською й українською мовами, літературознавець, перекладач, педагог. Кандидат філологічних наук з 1947 року. За весь час творчої діяльності видав понад 60 книг віршів, прози та перекладів.. Твори Вишеславського перекладалися…

ВАСИЛЬ КАРАЗІН

ВАСИЛЬ КАРАЗІН (1773 – 1842)Народився в селі Кручик Богодухівського повіту Харківської губернії. Український вчений, винахідник, громадський діяч, 1805року заснував Харківський університет, ініціатор створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, реформатор, авторвідкриттів у сільському господарстві, хімії, метеорології. У своєму маєтку…

СВЯТА ДО МУЗИКИ ЛЮБОВ

Валентин Борисов народився 20 липня 1901 року в м.Богодухові в інте-лігентній родині. Батько майбутнього композитора був народним вчителем, часто виїздив на села, віддавши освітянству своє недовге трудове життя. Коли Валентинові виповнилося чотири роки, батько помер. Мати взяла на свої пле-чі виховання сина, намагаючись дати йому добру освіту і всебічні знання. Жили…

КОБЗАР ІВАН КУЧУГУРА-КУЧЕРЕНКО

Іван Іович Кучугура-Кучеренко (7 липня 1878, Мурафа, Богодухівський повіт – 24 листопада 1937, Харків) – відомий кобзар, громадський діяч, благовісник Української автокефальної церкви, Народний артист Української РСР (1925). Іван втратив зір у семирічному віці. Навчався кобзарському мистецтву спочатку у кобзаря з Мурафи Степана Бідила, а потім навчався у відомого…

РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ МАРИИ ГРИНЧЕНКО И ДОЧЕРИ НАСТИ В БОГОДУХОВ

МАРИЯ НИКОЛАЕВНА ГРИНЧЕНКО Мария Гринченко (девичья фамилия Гладилина) - выдающийся украинский педагог, просветительница, общественный деятель и писательница, жена не менее знаменитого украинского писателя, педагога, лексикографа, литературоведа, этнографа, историка и общественного деятеля Бориса Дмитриевича Гринченко. Мария Гладилина с 1871 по 1874 год училась в Богодуховской…

Жаворонки - "Маяковская кухня" подзабытых богодуховских рецептов

    Наши предки в этот день почитали всех перелетных птиц, особенно жаворонков. Хозяйки 22 марта выпекали обрядовые булочки в форме птиц. Булочки-жаворонки символизировали приход весны и прилет птиц. "Тело" булочек съедали и давали детям, а "голову" крошили в корыто для домашнего скота. В этот день призывали весну, пели по улицам…

Привіт «Маяку» і землякам із Тернополя та Львова…

У Тернополі вже дуже давно  проживає уродженка села Павлівка – Єлизавета Андріївна, якій цьогоріч виповниться…100 років!   Філолог, заслужений вчитель України. Вона – із славного хліборобського роду Шовкових, від яких, власне, і пішли всі гілки Шовкових.  -    Мій прадід – Федір Ананієвич  Шовковий,…

ЗНАМЕНИТЫЕ БОГОДУХОВСКИЕ БУБЛИКИ

Правда, богодуховские бублики, как сказал бы стилист типа Гоголя, чрезвычайно вкусные, таких бубликов, наверное, нет в какой-нибудь, скажем, Умани... Следует отметить, что знаменитыми богодуховские бублики стали задолго до написания Хвылевым Варчиной биографии. Так, видимо, исторически сложилось, что в Богодухове проживал хороший мастер-пекарь или изобретательная мастерица,…

КАК БОГОДУХОВЦЫ ЗАЩИЩАЛИ НИКОЛАЯ ХВЫЛЕВОГО

Николай Хвылевой (Николай Фитилев) - украинский прозаик, поэт, публицист - родился 13 декабря 1893 года в г.Тростянец на Сумщине. Учился-ся в Богодуховской мужской гимназии. Впоследствии работал в уездном отделе народного образования. С 1921 года жил в Харькове, активно печатался, входил во многие литературные организации. В свое время Николай Хвылевой подвергся сокрушительной…

ЗНАМЕНИТІ БОГОДУХІВСЬКІ БУБЛИКИ

Друзі, нова рубрика -для вас! Слід відзначити, що знаменитими богодухівські бублики стали задовго до написання Хвильовим Варчиної біографії. Так, мабуть , історично склалося, що в Богодухові проживав добрий майстер-пекар чи винахідлива майстриня, які створили цей кулінарний шедевр, які вклали в нього душу, створили оригінальний рецепт, який і до сьогодні залишається…

Последние новости