Вибір редакції
Вода з колодязя: небезпека чи здоров’я?

Вода з колодязя: небезпека чи здоров’я?

Колодязна вода завжди вважалася найчистішою і безпечною. Але тепер, на жаль, вона часто буває забруднена промисловими та сільськогосподарськими відходами. Одним з основних чинників, за яким оцінюють якість води, є мікробіологічний показник. Вода в криниці може бути кришталево прозорою, але це не означає, що в ній немає небезпечних патогенних мікроо…

«Гуманітарка» на Богодухівщині: про зміни умов отримання, співпрацю і … «плітки»

У травні цього року на шпальтах районної газети ми розповідали про пункт видачі гуманітарної допомоги у м.Богодухів від Всесвітньої продовольчої програми ООН, який діє у нашій громаді майже 1,5 року. Певно, на Богодухівщині немає жодної людини, яка бодай би раз за цей період не отримала цю «гуманітарку» Стало відомо, що з серпня д…

Голос Богодухова, який звучав у серцях

У 90-х роках у Богодухівському районі працювало місцеве проведення радіомовлення, яке відігравало важливу роль у житті його мешканців. Щосереди і щоп’ятниці голос із ефіру районної радіостанції починався теплими словами: «Говорить Богодухів! Доброго ранку, шановні радіослухачі!». Ці слова звучали з уст Марії Петрівни Сахно, ведуч…

Погода
Минувшина Богодухівщини

Минувшина Богодухівщини

Оберіть дату:
Митрофан ХРИСТЕНКО -відомий земляк

Митрофан ХРИСТЕНКО -відомий земляк

Митрофан Трохимович Христенко – відомий український педагог – народився 1890 року в селі Семенів Яр на Богодухівщині в селянській родині. Він був найменшим у родині Трохима Христенка серед п’ятьох синів. Після навчання на вчителя у місті Богодухові був направлений вчителювати в село Сінне, де пережив усі негаразди  шкільництва при царизмі. Нарешті…

Стерте з лиця землі, але не з пам’яті людської…

Михайло Шевченко, родове коріння якого з Копанок, радо зголосився нам з коліжанкою показати Копанки. Хутір-село, якого вже немає на мапі, але який ще й досі в серцях тих, кому пощастило ходити тут босоніж…Як Ніні Петрівні і нашому поводирю. Михайло Іванович дорогою розповідав, як приблизно у 70-му він розбирав хату, де народилася його мама. На той момент у Копанках…

Леонід Миколайович Вишеславський

Леонід Миколайович Вишеславський (5 (18) березня 1914, Миколаїв — 27 грудня 2002, Київ) — український радянський поет, який писав твори російською й українською мовами, літературознавець, перекладач, педагог. Кандидат філологічних наук з 1947 року. За весь час творчої діяльності видав понад 60 книг віршів, прози та перекладів.. Твори Вишеславського перекладалися…

ВАСИЛЬ КАРАЗІН

ВАСИЛЬ КАРАЗІН (1773 – 1842)Народився в селі Кручик Богодухівського повіту Харківської губернії. Український вчений, винахідник, громадський діяч, 1805року заснував Харківський університет, ініціатор створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, реформатор, авторвідкриттів у сільському господарстві, хімії, метеорології. У своєму маєтку…

СВЯТА ДО МУЗИКИ ЛЮБОВ

Валентин Борисов народився 20 липня 1901 року в м.Богодухові в інте-лігентній родині. Батько майбутнього композитора був народним вчителем, часто виїздив на села, віддавши освітянству своє недовге трудове життя. Коли Валентинові виповнилося чотири роки, батько помер. Мати взяла на свої пле-чі виховання сина, намагаючись дати йому добру освіту і всебічні знання. Жили…

КОБЗАР ІВАН КУЧУГУРА-КУЧЕРЕНКО

Іван Іович Кучугура-Кучеренко (7 липня 1878, Мурафа, Богодухівський повіт – 24 листопада 1937, Харків) – відомий кобзар, громадський діяч, благовісник Української автокефальної церкви, Народний артист Української РСР (1925). Іван втратив зір у семирічному віці. Навчався кобзарському мистецтву спочатку у кобзаря з Мурафи Степана Бідила, а потім навчався у відомого…

РІЗДВЯНІ  КАНІКУЛИ  МАРІЇ  ГРІНЧЕНКО  І ДОНЬКИ НАСТІ  У    БОГОДУХОВІ

МАРІЯ МИКОЛАЇВНА ГРІНЧЕНКО Марія Грінченко (дівоче прізвище Гладиліна) – видатний український педагог, просвітниця, громадська діячка та письменниця, дружина не менш знаменитого українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика і громадського діяча Бориса Дмитровича Грінченка. Марія Гладиліна з 1871 по 1874 рік навчалася у…

Жайворонки - "Маяківська кухня" призабутих богодухівських рецептів

22 березня – народне свято Сорок Мучеників або Сорок Сорок, зустріч весни.   Наші предки в цей день шанували всіх перелітних птахів, особливо жайворонків. Господині 22 березня випікали обрядові булочки у формі птахів. Булочки-жайворонки символізували прихід весни і приліт птахів. «Тіло» булочок з’їдали і давали дітям, а «голову»…

Привіт «Маяку» і землякам із Тернополя та Львова…

У Тернополі вже дуже давно  проживає уродженка села Павлівка – Єлизавета Андріївна, якій цьогоріч виповниться…100 років!   Філолог, заслужений вчитель України. Вона – із славного хліборобського роду Шовкових, від яких, власне, і пішли всі гілки Шовкових.  -    Мій прадід – Федір Ананієвич  Шовковий,…

ЗНАМЕНИТІ БОГОДУХІВСЬКІ БУБЛИКИ

Правда, богодухівські бублики, як сказав би стиліст типу Гоголя, надзвичайно смачні, таких бубликів, мабуть, нема в якійсь, скажімо, Умані… Слід відзначити, що знаменитими богодухівські бублики стали задовго до написання Хвильовим Варчиної біографії. Так, мабуть , історично склалося, що в Богодухові проживав добрий майстер-пекар чи винахідлива майстриня, які…

ЯК БОГОДУХІВЦІ ЗАХИЩАЛИ МИКОЛУ ХВИЛЬОВОГО

Микола Хвильовий (Микола Фітільов) – український прозаїк, поет, пуб-ліцист – народився 13 грудня 1893 року в м.Тростянець на Сумщині. Навчав-ся у Богодухівській чоловічій гімназії. Згодом працював у повітовому відділі народної освіти. З 1921 року мешкав у Харкові, активно друкувався, входив до багатьох літературних організацій. Свого часу Микола Хвильовий…

ЗНАМЕНИТІ БОГОДУХІВСЬКІ БУБЛИКИ

Друзі, нова рубрика -для вас! Слід відзначити, що знаменитими богодухівські бублики стали задовго до написання Хвильовим Варчиної біографії. Так, мабуть , історично склалося, що в Богодухові проживав добрий майстер-пекар чи винахідлива майстриня, які створили цей кулінарний шедевр, які вклали в нього душу, створили оригінальний рецепт, який і до сьогодні залишається…

Останні новини