Вибір редакції
Від лісу до оселі, або Як отримати якісні дрова від Гутянського лісгоспу

Від лісу до оселі, або Як отримати якісні дрова від Гутянського лісгоспу

Нещодавно вдалося поспілкуватися з головним інженером філії "Гутянське лісове господарство" - філією Слобожанського лісового офісу - Іваном СКУРІДОЮ. - Іване Миколайовичу, з початком холодів мешканців регіону цікавить, як саме можна придбати дрова для опалення у вашій філії? Які основні кроки потрібно зробити? - Процес придбан…

Будь-де і будь-коли - OnTaxi

 Друзі! Ми розуміємо, що в кожного свої потреби та обставини, тому ми пропонуємо кілька способів замовлення таксі👇 🔰 Замовлення телефоном 📞 2000 (callback) Якщо вам зручніше телефонувати, просто наберіть номер 2000, і ми подбаємо про все інше🙌 Завдяки нашій системі Callback, достатньо просто зробити виклик - після кількох гудків, ми самі…

Вода з колодязя: небезпека чи здоров’я?

Колодязна вода завжди вважалася найчистішою і безпечною. Але тепер, на жаль, вона часто буває забруднена промисловими та сільськогосподарськими відходами. Одним з основних чинників, за яким оцінюють якість води, є мікробіологічний показник. Вода в криниці може бути кришталево прозорою, але це не означає, що в ній немає небезпечних патогенних мікроо…

Погода
Люди Богодухівщини

Люди Богодухівщини

Оберіть дату:
Вчителька, Патріотка, Берегиня родинних цінностей…

Вчителька, Патріотка, Берегиня родинних цінностей…

Ця вчителька мене ніколи не навчала, але останніми роками я вчусь у неї постійно…. Життєвій поміркованості, терпінню, насназі; вірі та добрим сподіванням; любові до української культури та мистецтва, мови, побуту, звичаїв; патріотизму, взагалі до усього того, що, ми українці, називаємо батьківщиною, або ширше, монолітніше, - Батьківщиною.     …

Долучилися до обласного форуму «КОД.UA»

  За інформацією Молодіжна рада при Богодухівській міській раді , олова Молодіжної ради Максим Заєць та кандидат до Молодіжної ради нового скликання, заступник голови Учнівського парламенту КЗ «Богодухівський ліцей №1» Тимур Чумаченко взяли участь в обласному форумі «КОД.UA», у рамках якого долучилися до панельної дискусії «Молодь…

Віктор Іларіонович Івченко

Віктор Іларіонович Івченко --  актор, режисер, педагог, Народний артист УРСР (1960 р.). Він  народився 27 жовтня 1912 року в місті Богодухові. Про акторську професію мріяв з дитинства, коли  разом з матінкою  відвідував богодухівський синематограф. Коли мрія здійснилася, працював у Львівському українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької, згодом…

Віка ІЩЕНКО: «Дивіться на таких людей, як Ваня, - як на рівних!»

До цього закликає  29-річна богодухівка, котру багато хто із земляків і землячок знають як маму Вані Іщенка – хлопчика з діагнозом «ДЦП». Завдяки розповідям Вікторії через соцмережі і нашу газету - 8-річний Іван став своєрідним символом позитиву та незламності. Власне, досить молода матуся власним прикладом і життєлюбством усі ці роки  показує…

Перемоги на Міжнародному фестивалі-конкурсі

Нещодавно вихованці танцювального колективу «Дзвіночок» КЗ «Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості», Студії гімнастики та акробатики «FLEXI”, Сaver dance team «Cosmic glow», колективу естрадного танцю «Bee free» та Студії східного танцю «Зірка Сходу» Фітнес центру Hammer gym, під керівництвом…

Діти розмальовували пряники, танцювали, чаювали…

У Лозівському сільському клубі-філії часто проходять цікаві заходи для дорослих і дітей.  Особливо приємно, що у цей складний час у наших наймолодших земляків та землячок є можливість відпочити морально, поспілкуватися у колі однолітків, виявити власну творчість… Не так давно у сільському закладі культури пройшло цікаве свято- майстер-клас, на якому дітлахи…

Богодухівські юні спортсмени- кращі з кращих!

Про перемоги юних богодухівських футболістів наша газета писала не раз. Ще на початку листопада маяківці поспілкувалися з тренером Богодухівської дитячої юнацько-спортивної школи Андрієм ЛУЦЕНКОМ. Ось що він розповів: -  Одразу шість дитячих команд нашої ДЮСШ беруть  участь в осінньому етапі одного з найпрестижніших дитячих футбольних турнірів –…

Працюємо для Перемоги і для збереження видання…

Вітання, друзі-читачі і подруги-читачки! У непростий час живемо, коли не знаємо, що буде з нами завтра, навіть не так – що буде за хвилину…Клята війна перекреслила плани українців і українок, кращі з кращих патріотів віддають свої життя за незалежність країни. Скільки ненароджених дітей, скільки вбитих росією мирних жителів, скільки понівечених доль…Зруйновані…

«Укртелеком». Сьогодення.

Продовжуючи тему радіо, точніше радіоточок, варто сказати, що воно повністю припинило воно свою діяльність приблизно у 2018-2019 роках. На той час у районі лишалося всього близько 200 радіоточок, для порівняння: до 90-х років минулого століття їх було близько 20 000!   У ті роки було проведено оптимізацію працівників, радіофікація була неприбутковою, тож і відійшла…

Спогади про славетне минуле Богодухівського радіо

На порозі свого сторічного ювілею харківське радіо повертає нас у часи, коли і на Богодухівщині діяв власний рідіовузол. Багато хто із старожилів, певно, пам’ятає, як голос «Говорить Богодухів» був важливою частиною життя нашого краю.  Власне, особисто я, прийшовши на роботу в редакцію газети «Маяк» як коректор-кореспондент влітку 2000-го,…

Голос Богодухова, який звучав у серцях

У 90-х роках у Богодухівському районі працювало місцеве проведення радіомовлення, яке відігравало важливу роль у житті його мешканців. Щосереди і щоп’ятниці голос із ефіру районної радіостанції починався теплими словами: «Говорить Богодухів! Доброго ранку, шановні радіослухачі!». Ці слова звучали з уст Марії Петрівни Сахно, ведучої, кореспондентки та…

Свято аграріїв: підсумки року та слова вдячності…

Напередодні Дня працівників сільського господарства – засвідчення великої пошани та вдячності всім жителям Богодухівщини - трудівникам села за повсякденну важку працю, самовідданість та високий професіоналізм.  Сільськогосподарська галузь громади завершує 2024 господарський рік, тому можна підбити підсумки. Слово – головному спеціалісту відділу економічного…

Вічна пам'ять Герою Сергію Суховію: життя, віддане заради нас…

21 листопада нашому земляку Сергію Андрійовичу СУХОВІЮ виповнилося б 45 років. Але кляті вороги убили молодого чоловіка на війні. Сергій народився у селі Розсоші на Сумщині, там ходив до школи. Любив фізкультуру, працю, грав у футбол. Кмітливий і сміливий, хлопець завжди був у центрі уваги, вмів знаходити спільну мову і з однолітками і зі старшими. Рано, у 10 років,…

Дмитро ЮХНО. Сьогодні Герою було б 39…

Якраз сьогодні, 15 листопада, свій 39-й день народження відзначав би наш земляк із Карлівки Дмитро ЮХНО. Та не судилося - Герой навіки лишився 38-річним… 5 березня цього року під час бойового завдання Дмитро навіть не встиг дістатися бліндажу, загинув внаслідок влучання ворожого дрона… Всі рідні і досі не можуть змиритися з тяжкою втратою. Дмитро був…

Новий «Маяківський» розіграш

Маяківці долучають до збору на РЕБ для нашого захисника Сергія ОКСЕНИЧА. Збір проводить волонтерка Альона Івах. Майстриня-кондитерка Антоніна Плужник пропонує для переможця чи переможниці ось такий чудовий торт! Які умови?  На волонтерську картку 4731 2196 5846 9774 (Овчаренко С.В.) перераховуйте по 200 грн і обов’язково вказуйте своє прізвище.…

Віра Гнатівна — берегиня родинного тепла

Віра Гнатівна Кремениця з Кручика днями святкуватиме свій 90-річний ювілей. Народилася землячка 12 листопада, і все своє життя присвятила рідному селу. Всі, хто її знають, вважають її історію - історією життєвої мудрості, працелюбності та щирої любові до родини. Батьки Віри Гнатівни, Харитина Павлюк із Мурафи та Гнат Титович Роговий із Матвіївки, виростили велику сім’ю…

Олександр БУБЛІЧЕНКО: з музикою в душі і серці...

В житті будь-якої людини музика відіграє величезну роль. Вона надихає і заспокоює, розважає і надає урочистості важливим моментам, допомагає налаштуватися на потрібний лад і висловити щось, що нас турбує. Вчені, які працюють над дослідженням мозку людини, стверджують, що дітей треба навчати гри на музичних інструментах. Це - інвестиція в майбутнє їхнього життя. Не обов'язково…

Розмовляти соловʼїною. У Харкові запрошують на розмовний клуб української мови: деталі

У Харкові на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр запускають набір на безоплатний розмовний клуб української мови. Щотижня тут збиратимуться небайдужі харків’яни для розмов про українську мову, історію, культуру й традиції.  Як зазначає директорка простору Світлана Ісаєва, ідея організувати український розмовний клуб продиктована сучасними…

Дякуємо усім, хто допомагає зберегти газету....

7.30.  Наближаючись до редакції, помітила  біля воріт жінку, яка, судячи з усього, чекала. Думаю: певно, просто хтось зупинився перепочити, адже так рано ми рідко відчиняємо редакцію.  Ба, ні! То - наша давня подруга, передплатниця і поціновувачка  Поліна Василівна - в очікуванні когось із маяківців, щоб дізнатися, до якого числа можна підписати…

Валентина Піковець - берегиня станції «Гути» -«Кеніг»

Не так давно, під час візиту маяківців до Гут, я познайомилася з людиною, для якої залізниця стала не просто професією, а життєвим покликанням. Тож напередодні професійного свята зазізничників (4 листопада – прим.ред.) вирішила розповісти про цю жінку. Шлях на залізниці для Валентини Піковець почався ще у 1988 році, коли, маючи диплом інженера-економіста, вона почала…

Подружжя Дяченків — усе життя з залізницею…

Подружжя Дяченків з Гут , Віталій Олександрович і Лариса Павлівна, — є справжнім прикладом людей, які присвятили своє життя залізниці. Разом вони не просто працювали на залізниці, а жили нею. Віталій Олександрович 27 років обіймав посаду начальника залізниці. Ця відповідальна робота вимагала великої відданості, організаційних здібностей і неабиякого терпіння,…

Митрофан ХРИСТЕНКО -відомий земляк

Митрофан Трохимович Христенко – відомий український педагог – народився 1890 року в селі Семенів Яр на Богодухівщині в селянській родині. Він був найменшим у родині Трохима Христенка серед п’ятьох синів. Після навчання на вчителя у місті Богодухові був направлений вчителювати в село Сінне, де пережив усі негаразди  шкільництва при царизмі. Нарешті…

Сковородинівський путівник українськими маєтками

Культурно-мистецький проєкт «Сковородинівський путівник українськими маєтками» був задуманий для вшанування 230 років з дня смерті всесвітньо відомого філософа Григорія Сковороди.      Останні роки життя й активної філософської та просвітницької творчості українського мудреця були пов’язані з мальовничими селами, жвавими містечками й привітними…

Людяність і професіоналізм – принципи їхньої роботи

    КЗ «Центр надання соціальних послуг Богодухівської міської ради Харківської області» вже багато років є надійною опорою для жителів громади. Раніше земляки і землячки знали його як «терцентр», і ця назва вже давно «укорінилася» серед жителів Богодухівщини. Тут працюють люди, які присвятили своє життя допомозі іншим.  …

«Маяківські» кружки пішли на «Ура»

Поторгували на ринку трохи і маяківці. Взяли з собою традиційно три кружки з українським орнаментом і надписом «Я люблю Корбині Івани», запропонували сільчанам. Покупчинею першої кружки стала Валентина Щербак, яка зробила замовлення заздалегідь. -  Безмежно люблю «Маяк», - забираючи покупку і милуючись нею, зазначила Валентина Іванівна. –…

Охтирський ринок гуртує сільчан

Ще тільки під’їжджаючи до центру села Корбині Івани, помітили скупчення людей. Виявилося, то щоп’ятниці біля клубу збираються сільчани, щоб купити необхідний крам у підприємців з Охтирки. Так, з сусідньої області, полями, приїжджає сюди пані Галина.І за це їй вдячні жителі села. -  Те, що замовляють, те й привозимо! – розповідає сама жінка.…

Гумор завжди буде жить

Гуморески, анекдоти, Скільки їх посеред нас? Їх не можна побороти, Вони з нами повсякчас. В мирний час, в буремні роки Гумор завжди буде жить. Він висвітлює пороки, Буде правдою служить. Глазовий, Олійник, Вишня, Скільки їх було у нас? Сила слова дивовижна, А їх гумор – вищий клас! Смійтесь, радуйтесь, читайте, Гумор -це ковток в житті, Цінні ліки,…

Мій Богодухів

Куточок неповторної краси, Моє славетне Богодухів-місто, Гаї та луки, пагорби, ліси –  З тобою я наповнююся змістом. Крізь тебе, мов артерія води, Маленька річка Мерло вдаль проходить, Маленька, та завдячуючи їй, Дніпро сивобородий повноводить. Зійду на гору, де Дем’янів Яр Зворушить серце диво ця картина, Замре на хвильку від природи чар Душа…

Літературна світлиця «Дивослово» зібрала поціновувачів поетичного слова…

Минулого тижня до редакції газети завітали місцеві поети і поетки, щоб поспілкуватися у колі однодумців, поділитися новинами і свіжими творами… Відео з заходу- дивіться за посиланням (QR-код). Серед приємних новин: нещодавно збірка віршів "Під музику дощу" нашого поета Миколи Грицая була відзначена Дипломом ІІ ступеня в номінації "Поезія".…

Квіти – для людей і Перемоги…

Квіти і війна. Хтось, можливо, скаже, що це речі несумісні... Але насправді квіти для людського серця є одним із найочевидніших антистресів! Це ліки від утоми та депресії, символ перемоги красивого над потворним і взагалі — одвічний знак Перемоги! Минулого тижня у нашому місті по вулиці Захисників України з’явилася цікава локація з вазонами, в яких квітнуть…

12345