Колодязна вода завжди вважалася найчистішою і безпечною. Але тепер, на жаль, вона часто буває забруднена промисловими та сільськогосподарськими відходами. Одним з основних чинників, за яким оцінюють якість води, є мікробіологічний показник. Вода в криниці може бути кришталево прозорою, але це не означає, що в ній немає небезпечних патогенних мікроорганізмів. Вони потрапляють туди через атмосферні опади, пил, з комахами.

За інформацією, найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є ґрунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через шахтні колодязі, які, в свою чергу,  є одним із джерел децентралізованого водопостачання.


Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з представниками органів місцевого самоврядування та  КП «ГОСПОДАР» Богодухівської міської ради в поточному році здійснили комісійні обстеження 27 джерел децентралізованого водопостачання-шахтних колодязів на території Богодухівської  громади, зокрема, у селах Дмитрівка, Матвіївка, Сінне, Зарябинка та м. Богодухів.


-    Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття, - наголошує головний спеціаліст відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олександр ПОВОЙКО. - Але потрібно пам’ятати, що вода водночас може бути одним з факторів передачі багатьох інфекцій бактеріального, вірусного та паразитарного походження. 
-    
Олександре Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, які були виявлені порушення під час обстеження колодязів?

ДЕТАЛЬНІШЕ -В ГАЗЕТІ "МАЯК" ВІД 22 ЛИСТОПАДА