КЗ «Центр надання соціальних послуг Богодухівської міської ради Харківської області» вже багато років є надійною опорою для жителів громади. Раніше земляки і землячки знали його як «терцентр», і ця назва вже давно «укорінилася» серед жителів Богодухівщини. Тут працюють люди, які присвятили своє життя допомозі іншим.
Директор Центру Тетяна КОРЗАЧЕНКО більше трьох десятиліть свого професійного шляху віддала служінню соціальній сфері.
- Тетяно Вікторівно, як змінилася робота Центру після повномасштабного вторгнення росії в Україну?
- Ми працюємо, як і працювали. У закладі створено кілька відділень: соціальної допомоги вдома, адресної натуральної допомоги, денного перебування, соціальної роботи та супроводу осіб/сімей. Однак нещодавно у структурі Центру з’явилося нове відділення – Сервісний офіс у справах ветеранів.
Всі відділення надають соціальні послуги згідно з державними стандартами.
Найбільш чисельне відділення Центру – соціальної допомоги вдома. Відділення надає широкий спектр послуг для людей, які потребують підтримки та соціально-побутового обслуговування, а саме:
- догляд вдома (допомога в побуті, самообслуговуванні, допомога в оформленні документів та ін.);
- паліативний догляд (допомога особам, які мають тяжкі захворювання);
- консультування та інформування з різних питань соціального спрямування);
- представництво інтересів ( вирішення питань в різних установах, оформлення та поновлення документів тощо).
Ці послуги спрямовані на поліпшення якості життя людей похилого віку, осіб з інвалідністю, паліативно хворих та інших вразливих категорій населення. Вони допомагають зберегти незалежність та гідність підопічних, забезпечуючи їм необхідну підтримку в повсякденному житті.
Соціальні робітники працюють в тісному контакті з медиками, забезпечуючи комплексний підхід з догляду та підтримки отримувачів соціальних послуг.
Відділення натуральної та грошової допомоги надає послугу одиноким, малозабезпеченим, непрацездатним громадянам, особам похилого віку, з інвалідністю та іншим вразливим верствам населення.
Основними завданнями відділення є:
- виявлення осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- забезпечення надання соціальної послуги натуральної допомоги(перукарські послуги, дрібний ремонт помешкань, косіння трави біля будинку/паркану, рубання та розпилювання дров тощо);
- прокат технічних та інших засобів реабілітації ( палиці, милиці, інвалідні візки, ходунки);
- надання продуктів харчування, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності.
Соціальні послуги надаються особам як у приміщенні надавача соціальної послуги, так і за місцем перебування отримувача.
Відділення денного перебування надає соціальні послуги:
- соціальна адаптація;
- консультування;
- інформування.
Соціальні послуги надаються особам похилого віку та особам з інвалідністю (старше 18 років).
У відділенні продовжують діяти клуби за інтересами: «Надвечір’я», «Ентузіасти», «Шаховий клуб», «Скандинавська ходьба», волонтерський клуб «Джерело». Діє «Університет третього віку». Постійно проводиться контроль за фізичним станом відвідувачів. Надаються консультації та рекомендації щодо здорового способу життя. Для підтримки фізичного та психологічного здоров’я, здійснюються профілактичні-оздоровчі, адаптаційні заходи як у приміщенні, так і на свіжому повітрі.
- Основна мета відділення денного перебування – створити комфортні умови для соціалізації, навчання та отримання психологічної допомоги, – продовжує Тетяна Вікторівна...
ВЕСЬ ТЕКСТ - У ГАЗЕТІ "МАЯК" ВІД 1 ЛИСТОПАДА