Шахраї використовують фішингові сайти та застосовують методи соціальної інженерії для викрадення карткових даних жертв, включаючи CVV-код.
 

Сьогодні на віртуальних торгівельних майданчиках можна зустріти безліч сайтів продажу товарів зі значними знижками і, в гонитві за вигідними пропозиціями, користувачі часто натрапляють на фальшиві онлайн-магазини,  які створені шахраями. За даними судового реєстру лише торік надійшло  понад 60 000 звернень щодо шахрайства, де найбільше випадків пов'язані з аферами при онлайн-купівлі. 


Шахраї за лічені хвилини можуть створити підроблений веб-ресурс, який маскується під справжній : копіюють дизайн логотипита дійсних маркетплейсів аби потім роздобути особисту інформацію покупців та провернути фінансову аферу. Окрім сайтів-двійників шахраї створюють власні фейкові магазини, а потім під приводом обмежених знижок та розпродажів, змушують покупців діяти поспіхом, вимикаючи здатність думати раціонально.  
Аби не потрапити на гачок до шахраїв, у кіберполіції радять: не надавати нікому особистих даних; перевіряти гіперпосилання та наповнення сайту;  обирати  післяплату за товар та створити окрему банківську карту для онлайн-шопінгу .


Детальніше про те, як убезпечити ваші банківські дані та не стати жертвою афери дивіться в сюжеті програми "Прокидайся (https://www.youtube.com/watch?v=KpNfkIaYemc)" на каналі "Ми - Україна +" за участі начальника відділу протидії онлайн-шахрайствам Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександра Ульяненкова.