Волонтерство на Богодухівщині має свою історію, свої традиції. Виявлення цього унікального явища спостерігається в часи біди, війни, лихоліття. Як свідчать архівні документи 1831 року, Богодухів був охоплений епідемією холери. Грошей на лікування, виділених царським урядом, катастрофічно не вистачало. І тоді за подолання страшної хвороби взялися небайдужі громадяни міста. Міський голова Іван Білозор, окрім виконання своїх службових обов’язків, вніс власні гроші на придбання ліків, організував містян на збір необхідних речей для хворих та виділення додаткових приміщень у приватних домогосподарствах.
Купець Іван Балашов особисто доставляв хворим всі матеріали, які не входили в аптечні каталоги, а саме спирт, гаряче вино, віск, селітру, смалець, скипидар, дьоготь тощо. Все це він купував на власний кошт, а також оплачував роботу волонтерів при лікарнях, закуповував харчі і оплачував ліки з аптек.
Два роки по тому в Богодухові сталася нова біда: пожежі в місті знищили значну частину домоволодінь. І знову волонтери взялися допомагати погорільцям, збираючи гроші і предмети домашнього вжитку.
Н а світлині : летючий загін медиків і волонтерів з боротьби з епідемічними захворюваннями. М. Богодухів. 1919 рік
ВЕСЬ ТЕКСТ - У "МАЯКУ" ВІД 25 КВІТНЯ