Історія професійної освіти  Богодухівщини невід’ємно  пов’язана з  Закладом професійної (професійно-технічної) освіти «Богодухівський регіональний центр професійної освіти Харківської області». Ще 3 роки тому він носив назву «Богодухівський  професійний аграрний ліцей», а ще раніше- СПТУ, СПТУ-51, ПТУ…
   За період свого існування – а це 113 років -  професійно-технічний навчальний  заклад  пройшов нелегкий шлях підготовки робітничої молоді і трансформувався з однопрофільного в багатопрофільний...

-  Так, тепер ми- Богодухівський регіональний центр професійної освіти Харківської області: до нас приєднався Краснокутський професійний аграрний ліцей, -підтверджує директор закладу Володимир ЯРОШЕНКО.- І наразі ми випускаємо удвічі більше здобувачів освіти. У нас, крім славнозвісних «тракторист-машиніст», «кухар» та інше, з’явилися нові професії - кравець, електрогазозварювальник…

-  Володимире Яковичу, у 2017 році на базі закладу було створено навчально-практичний центр. Тоді держава виділила кошти для придбання сучасної сільськогосподарської техніки. Розкажіть про центр. Скільки жителів громади пройшло у ньому навчання за цей період?

-  Одразу зауважу, що навчатися у ньому можуть не лише жителі нашої громади, а кожний, хто має бажання отримати первинну-професійну підготовку за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» (категорія «А1»), професійно-технічне навчання та підвищення кваліфікації з даної професії за категоріями «А2», «B1», «В2», «D1», «G1», «G2», «E1», «E2», «H» ( трактори усіх потужностей, комбайни, ескалатори, бульдозери, навантажувачі, самохідні обприскувачі – прим.ред.). 
За час функціонування навчально-практичного центру було підготовлено 330 осіб за програмою первинної професійної підготовки. Успішно опанували курс професійно-технічного навчання 120 слухачів, підвищили кваліфікацію 65 слухачів.
 До того ж хочу додати, що цьогоріч зі стін закладу вийшли 146 випускників, які отримали професії тракториста, слюсаря, водія категорії «В» і «С», кухара-кондитера, офісного службовця-бухгалтера, оператора комп’ютерного набору, електрогазозварювальника, кравця.

-  Розкажіть про нову професію, яку будуть опановувати учні з нового навчального року.
-  Дійсно, на 2024-2025 навчальний рік ми проліцензували нову профе
сію- оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Після навчання зі стін закладу вийде  висококваліфікований робітник, який умітиме не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), а й буде  технічним фахівцем в області інформаційних технологій. Тож запрошуємо на навчання охочих абітурієнтів з базовою освітою (9 класів).
Перемоги нам миру і добра. 

Пишаюся, що працюю з чудовою командою колег, серед яких 30 %- наші випускники. Багато наших випускників боронять державу. 
  Вічна пам’ять Героям, які віддали своє життя та свободу України. 
  Наш колектив докладає усіх зусиль, щоб наближати Перемогу. Допомагаємо чим можемо. Особлива вдячність - майстрам виробничого навчання-кухарам, які готували і готують їжу для наших хлопців і дівчат. Разом- до Перемоги!

ВІДЕО-ТУТ

Повний текст розмови- у газеті "МАЯК" від 3 травня