На Харківщині планують відкрити ще 6 центрів життєстійкості. Про це повідомили в прес-службі Харківської ОВА.

Нині в області працюють 5 таких установ. Їх послугами скористалися більш як 9 тисяч людей. Планується відкриття ще 6 Центрів життєстійкості.

Як зазначила директорка Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Ольга Борщ, саме в Центрах життєстійкості діють дитячі простори. Відбуваються активності, заходи, семінари, групові та індивідувальні заняття з психологами.

Крім того, на Харківщині розроблено інтерактивну мапу, яка містить інформацію про майже 600 об’єктів, серед яких є надавачі соціальних послуг, заклади охорони здоров’я, громадські організації, які надають психологічну допомогу і психосоціальну підтримку. Інформація включає географічне розташування об’єктів, контактні дані та графік роботи.

Для зручності також розроблено мобільний застосунок «Соціальні послуги Харківщини». На сьогодні ним скористалися понад 60 тисяч жителів регіону, і їхня кількість щодня зростає.

На сьогодні провідним завданням сфери охорони здоров’я є надання психологічної та психічної допомоги населенню. На Харківщині зареєстровані 122 надавача медичних послуг з профільного напрямку. Зазначену допомогу надають 1036 лікарів. Також одне з пріоритетних завдань – навчання медичних працівників за профілем. Навчання на платформі НСЗУ на тему «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги» пройшли більше 4 тисяч медичних працівників.

Водночас, при Харківському обласному центрі соціальних служб забезпечено функціонування регіональної психологічної служби, якою надаються усі послуги щодо психологічної та психосоціальної підтримки.

В Харківській області за якісною безкоштовною психологічною допомогою можна звернутися на «гарячу лінію» 1552.