Шановні читачі і читачки, неодноразово на шпальтах газети ми розповідали вам про роботу у нашій громаді Благодійної організації "Благодійний фонд" Мережа 100% життя" м. Харків. Так, більш ніж два роки жителі громади отримували гуманітарну допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), і були дуже задоволені.
І…
Шахраї використовують фішингові сайти та застосовують методи соціальної інженерії для викрадення карткових даних жертв, включаючи CVV-код.
Сьогодні на віртуальних торгівельних майданчиках можна зустріти безліч сайтів продажу товарів зі значними знижками і, в гонитві за вигідними пропозиціями, користувачі часто натрапляють на фа…
Кіберполіція розповідає про шахрайську схему з посиланнями нібито на сторінку «Електронних петицій»
В ефірі Сніданок з 1+1 начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгеній Дороганов розповів про шахрайську схему з використанням фішингових посилань нібито на сторінку &l…
Мешканців Харківщини попереджають про нові схеми інтернет-шахраїв
На Харківщині почастішали випадки інтернет-шахрайства. Про основні кіберзагрози та як від них уберегтися розповів під час брифінгу начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам Харківської області Департаменту кіберполіції Руслан Сень.
За його словами, наразі найпопулярнішою схемою у інтернет-шахраїв є така, де просять проголосувати в підтримку дітей за їх участь у конкурсах.
«Таким чином зловмисники в телеграмі отримують доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос», - зазначає Руслан Сень.
В поліції попереджають: якщо вам приходить повідомлення з проханням за щось проголосувати, запозичити гроші тощо – перевірте достовірність цієї інформації.
Щоб захиститися від кібершахраїв, варто дотримуватись таких правил:
використовуйте надійні паролі;
регулярно оновлюйте всі програми;
уникайте відкриття ненадійних або невідомих вам листів та вкладень, оскільки вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення;
використовуйте двофакторну аутентифікацію;
захищайте свою мережу: встановіть брандмауери та інші засоби захисту мережі для уникнення несанкціонованого доступу;
уникайте відвідування сумнівних або ненадійних веб-сайтів, що можуть містити шкідливі програми або фішингові посилання;
підтримуйте гігієну своїх пристроїв, блокуйте їх по завершенню роботи. Користуйтесь застосунками лише з офіційних сервісів. Не користуйтесь незнайомим WI-FI;
долучайтеся до проєкту "BRAMA" та продидійте пропаганді ворога разом із тисячами українців.