На Харківщині послуги з ментального здоров'я можуть надавати медпрацівники першої ланки. Про це повідомила заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвинова.

За її словами, 75% лікарів і медпрацівників Харківщини пройшли навчання на платформі НСЗУ за програмою ВООЗ mhGAP. Цей курс був розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики – сімейної медицини з досвідом роботи з програмою mhGAP, за загальної координації Академії НСЗУ, експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. У розробці курсу взяли участь фахівці Академії Сімейної Медицини України, україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров'я для України», ГО «Проліска» та Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». 

Олена Логвинова зазначила, що також за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами» законтрактовано 78 закладів охорони здоров'я області. До надання такої меддопомоги залучено 313 лікарів.

Програма ментального здоров'я «Ти як» ініційована першою леді Оленою Зеленською. Координаторка програми ментального здоров'я «Ти як?» в Харківській області Лілія Зотова зазначила, що програма спрямована на те, щоб змінити ставлення українців до свого ментального здоров'я. Програма mhGAP дозволяє сімейним лікарям краще орієнтуватися в питаннях ментального здоров'я та охопити більшу кількість населення. Сімейний лікар не замінить сімейного психолога, психотерапевта або психіатра, але він зможе надати допомогу пацієнту й у разі потреби – направити до профільного фахівця.