Rolls-Royce отримала додаткове фінансування на подальшу розробку революційного ядерного реактора.

Компанія Rolls-Royce отримала додаткові 6,2 млн доларів від космічного агентства Великої Британії для можливості подальшої розробки діючого космічного ядерного реактора. Уже створено прототип цього пристрою завширшки 1 метр і завдовжки 3 метри, який стане основою для ядерних реакторів, що живлять космічні кораблі та бази на Місяці.

Rolls-Royce просувається вперед із планами щодо створення свого космічного ядерного реактора, який зможе забезпечити енергією бази на Місяці, а також його можна використовувати для створення тяги в майбутніх космічних кораблях. Загальна вартість створення космічного ядерного реактора оцінюється в 11,7 млн доларів.

Компанія Rolls-Royce має створити на отримане додаткове фінансування діючий пристрій і провести демонстрацію цієї технології в космосі. Розробка реактора триває у співпраці з ученими з Оксфордського університету та Бангорського університетів. Перші орбітальні випробування реактора мають відбутися наприкінці цього десятиліття, а випробування на Місяці — через кілька років після цього. Цей реактор має стати надійним і компактним джерелом енергії як для місій на Місяці, так і місій у глибший космос.


Причина, з якої необхідний космічний ядерний реактор, полягає в тому, що традиційні джерела енергії або придатні тільки для короткочасного використання, або виробляють енергію з перервами. Передбачається, що ядерний реактор зможе виробляти до 10 МВт енергії. При цьому завдяки компактності його можна переміщати територією Місяця.

Ядерний реактор використовуватиме паливні гранули, що складаються з шарів збагаченого урану або плутонію, вуглецю і кераміки. Вони будуть встановлені в трубках у графітовому ядрі, яке допомагає регулювати ядерну реакцію, відводити тепло від палива і діяти як пасивний контроль безпеки.

Вчені вважають, що новий ядерний реактор можна буде встановити також на майбутніх космічних кораблях і він створюватиме потрібну тягу. Це дасть змогу збільшити швидкість космічних кораблів, а отже час польоту в глибокий космос значно знизиться.