У Богодухівській міській територіальній громаді вже виникло 27 пожеж, пов'язаних із випалюванням сухої трави, а також виписано 8 штрафів за такі порушення. Про це повідомили в Богодухівській міськраді.

У мерії зазначили, що щороку восени та навесні люди палять суху траву, оскільки переконані, що цим покращують урожайність. Однак це твердження - міф: коли спалюється сухостій, то гине мікрофлора, яка бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється тільки через 5-6 років. Крім того, у процесі горіння в навколишнє середовище потрапляють шкідливі для органів дихання речовини.

Випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велися бойові дії, може спровокувати детонування боєприпасів та інженерних мін, що не розірвалися, або саморобних вибухових пристроїв.

За випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 3060 до 6120 гривень. Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить від 1530 до 4590 гривень.

Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів і зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.