Сьогодні міський голова Володимир БЄЛИЙ зустрівся з представниками Богодухівського районного управління ГУ ДСНС з питання впровадження у громаді нового безпекового проєкту МВС «Офіцер-рятувальник громади». Офіцер-рятувальник Богодухівської громади Сергій Повойко стане одним з перших учасників цього проєкту.
Цей проєкт — ва…
Увага, поліцією розшукується Наталія Лисенко!
Працівниками сектору поліцейської діяльності № 1 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області встановлюється місцезнаходження Наталії Лисенко, 1976 року народження.
Мешканка села Пархомівка Богодухівського району пішла з дому 18 липня та до теперішнього часу не повернулася.
Прикмети: середньо…
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт закону про допомогу сім’ї до та після народження дитини. Ініціатива передбачає збільшення одноразової виплати упʼятеро, йдеться і про зростання щомісячної підтримки. Які новації пропонує держава, і за що критикують законопроєкт — зʼясовував Центр громадського моніторингу та контролю.…
Люди інфікуються хворобою Лайма через укуси кліщів
Кількість людей, які постраждали від укусів кліщів на Харківщині у першій половині 2025 року зросла на 13,8%: епідеміологи зареєстрували 736 випадків, з них 29,2% — це діти віком до 17 років.
Про це повідомив Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
"У весняний період 2025 року чисельність іксодових кліщів була приблизно на рівні аналогічного періоду минулого року. Влітку 2025 року очікується сезонне зниження через спеку, активність іксодових кліщів відновиться уже восени. Це буде так званий осінній сезонний підйом. Минулого року за медичною допомогою з приводу укусів кліщів звернулося понад 700 людей, а у 2023 — майже 1000", — розповіла Суспільному головна державна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота.
За її словами, за перші шість місяців 2025 року на хворобу Лайма захворіли 122 людини проти 96 людей за аналогічний період минулого року. 88 зі 122 випадків — це жителі Харкова, 72%.
"Якщо взяти статистичні дані минулого року, то десь 40% захворілих на хворобу Лайма інфікувались у Харкові. Здебільшого — це лісопаркові осередки міста, це — П’ятихатки, Лісопарк, саме ця територія. Менше, десь 36%, реєструвалися в селі, близько 20% — у лісі. Проте це не всі, хто зазнав укусу кліщів. Оскільки не всі, кого вкусив кліщ, звертаються за медичною допомогою. І слід пам'ятати, що не всі, хто був укушений кліщем, обов'язково захворіє. Десь 30% кліщів інфіковані — це дані з досліджень, які проводились в нашій лабораторії", — зазначила Любов Махота.
Що робити у Харкові, якщо вкусив кліщ
Якщо укусив кліщ потрібно звернутися до сімейного лікаря, говорить Любов Махота.
"Наголошую на тому, що видаляти кліща краще у лікаря — хірурга чи в травматологічному пункті. Найперше куди потрібно звернутися — це до сімейного лікаря, а він координує вже подальші дії. В деяких випадках потрібно вилучити залишки кліща, якщо невдало самостійно видаляли, або ж сімейний лікар направить на консультацію до лікаря-інфекціоніста", — розповіла Махота.
Якщо вже буде підозра на зараження і є підозра на хворобу Лайма, потрібно самостійно слідкувати за місцем укусу кліща: відстежувати наявність почервоніння. Місце укусу має вигляд кільця, кільцеподібна еритема, яка притаманна саме хворобі Лайма.
"Серед проявів хвороби Лайма може бути гарячка, слабкість. Тому при укусі кліща необхідно негайно звертатися за допомогою та обстеженням та лікуванням до медиків", — сказала Любов Махота.